Malliohjelma

Oheinen viikko-ohjelma on malli, josta näet Kroatin leirikoulukohteemme erilaisia mahdollisuuksia. Ohjelmaa suunnitellaan aina ryhmien toiveiden ja paikallisten mahdollisuuksien mukaan. Toteutamme 5-7 päivän mittaisia leirikouluja. Päväohjelmat alkavat yleensä ryhmän yhteisellä ohjelmalla ja loppuvat yhteiseen iltapiiriin. Ohjelman tarjoamissa väleissä leirikoululaisilla on mahdolisuus omatoimiseen vapaa-aikaan (rannalla oloa, pelailua yms). Kampin majoitus on puolihoidolla. Kamping alueen vieressä on erittäin hyvä kauppa, joka mahdollistaa laadukkaan välipalan/lounaan tekemisen. Lisäksi lähietäisyydellä sekä Kampin alueella on ruokapaikkoja.

 

1. päivä (tulopäivä)

10:30 saapuminen Splitin lentokentälle

12:00 vierailu Splitin keskustassa. Matkaa lentokentältä Splitin keskustaan on 25km. Lounas (omakustanteinen), tutustuminen rantakatuun, Diocletianuksen palatsiin sekä vanhaan kaupunkiin. Aika kohteessa esim 3h. Splitin tutustuminen onnistuu myös muina päivinä omana päiväretkenään. Tulopäivänä se on kuitenkin edullisempi vaihtoehto sekä 5-6 päivän matkoilla säästää yhden pidemmän päiväohjelman.

15:00-16:00 kuljetus Omišin kaupunkiin Kamp Galebiin. Majoittuminen sekä tutustuminen kohteeseen.

19:00 päivällinen

20:00 iltapiiri

22:30 hiljaisuus

2. päivä (kamp päivä)

8:00 aamupala

9:00 yhteinen aamuohjelma

11:00 kävely Omišin keskustaan, jossa tarvittaessa omakustanteinen lounas

17:00 minipelit (tutustuminen kamping alueen omatoimisiin peliaktiviteetteihin)

19:00 päivällinen

20:00 iltapiiri

22:30 hiljaisuus

3. päivä (ostari päivä)

8:00 aamupala

9:00 yhteinen aamuohjelma

10:00 lähtö ostarille (Mall of Split), jossa omakustanteinen lounas

16:00 paluu Kampille

19:00 päivällinen

20:00 iltaohjelma ja iltapiiri

22:30 hiljaisuus

4. päivä (kouluvierailu)

8:00 aamupala

9:00 yhteinen aamuohjelma

10:00 lähtö kouluvierailulle keskustaan (Jure Kaštelan High school)

19:00 päivällinen

20:00 iltaohjelma ja iltapiiri

22:30 hiljaisuus

5. päivä (kamp ja grillaus päivä)

8:00 aamupala

9:00 yhteinen aamuohjelma ja pelejä

12:00 mahdollisuus grillaukseen alueella (omakustanteinen ruoan osto)

18:00 iltaohjelma

19:00 päivällinen

20:00 iltapiiri

22:30 hiljaisuus

6. päivä (vaellus)

8:00 aamupala

9:00 lähtö vaellukselle Starigrad-Fortica. Nousu noin 280m ja vaellusaika huipulle kampung alueelta 2h. Paluu huipulta 1h.

13:00 omakustanteinen lounas

18:00 iltaohjelma

19:00 päivällinen

20:00 iltapiiri

22:30 hiljaisuus

7. päivä (suppailu)

8:00 aamupala

9:00 suppilautojen vuokraus ja suppailu aamupäivän aikana

13:00 omakustanteinen lounas

18:00 iltaohjelma

19:00 päivällinen

20:00 iltapiiri

22:30 hiljaisuus

lähtöpäivä

6:00 herätys

7:00 lähtö lentokentälle (aamiaispussit mukana)

11:00 lento suomeen

 

 

 

 

 

Yhteistyössä